Новости из этой рубрики
13 июня 2017
На это лето бармены делают ставку на миксы с коньяком, джином и ромом,…
3 декабря 2018
..ждет своего покупателя!
30 марта 2020
Актуальный вопрос для тех, кто не может даже неделю прожить без похода в бар.
29 ноября 2021
Бутылка и кейс сделаны из углепластика.
28 декабря 2015
Журналист и редактор, эксперт в области гастрономии и мужского стиля, автор…
12 января 2018
Дело запустят в ближайшее время.
Як вибрати хороше шампанське на Новий рік

Якщо ти хочеш справити приємне враження, прийшовши в гості з ігристим вином, просто купи щось зрозуміле, з написом асті чи просік. Але якщо хочеш виглядати гурманом та естетом, вибач — доведеться прочитати цю статтю. Хоча в результаті, можливо, ти купиш саме просік. Але – свідомо!

У Telegram-каналі BUSINESSMAN ділиться останніми новинами про багате та успішне життя. 

Приєднуйтесь!

Будь-який сноб з упевненістю скаже тобі, що з ігристих можна пити лише брют. І що дорожче, то краще. І буде, звичайно, не правий.

По-перше, брути, екстра брути та сухі ігристі хороші як аперитив і як вино до столу. Однак солодкі ігристі цілком мають право на існування як десертні вина.

Знову ж брют брюту різниця. Дуже багато залежить від методу виробництва ігристого вина, сорту винограду та регіону виробництва. Є достатньо причин любити не найдорожче і не французьке ігристе.

Насамперед важливо зрозуміти, що ігристе буває трьох типів: приготоване за традиційною технологією, резервуарне та петнат.

А ще є «винний газований напій», що маскується під ігристе. Останній отримують шляхом газування винного матеріалу, змішаного з барвниками та ароматизаторами.

Про нього ми скажемо лише одне: уникайте.

 

Класичне шампанське та аналоги

Ігристе за традиційною технологією отримують досить складним шляхом. Спочатку винороби роблять асамбляж - змішують різні сорти вихідного, тихого вина, щоб отримати потрібний смак.

Потім суміш розливають по пляшках і додають кожну тиражний лікер. Це суміш із вина, цукру та дріжджів.

У результаті вино вдруге бродить у закупорених тимчасовими пробками пляшках, за рахунок чого й газується. Пляшки зберігаються в горизонтальному положенні. Після завершення бродіння у них утворюється осад.

Щоб видалити осад, пляшки у процесі зберігання поступово повертають та нахиляють. Так, щоб зрештою вони виявилися перевернуті догори дном, а осад скупчився в шийці.

Раніше цим займалися спеціально навчені майстри, тепер роботи. Втім, найдорожчі шампанські вина і сьогодні роблять по-старому руками.

А ще за старовинною технологією осад видаляли, спритно відкривши і знову закривши пляшку. У наш час його заморожують, охолодивши шийку, і відкорковують пляшку.

Крижинку виштовхує, після чого об'єм, що звільнився, заповнюють сумішшю вина і цукру. Після цього пляшку закупорюють вже нормальною пробкою.


У якому регіоні смачніше

Ігристе за традиційною технологією роблять, природно, у Шампані, але не тільки.

Таке ігристе з інших регіонів Франції називають креманами. Їх відрізняють дріжджові тони в ароматі, щільність та відчутна кислинка.

Італійці розливають франчакорту - вона дуже схожа на шампанські вина).

Іспанці роблять каву. На відміну від шампанського в ній трохи більше фруктових ноток та трохи менше кислоти.

У Німеччині та Австрії традиційним способом виробляють Winzersekt, але май на увазі: ігристі, помічені просто Sekt, зроблені вже резервуарним методом.

 

 

Резервуарний - не означає бочковий

Другий метод виготовлення, резервуарний, він метод Шарма, простіше. Як відомо з назви, вихідне вино піддають вторинному бродіння в резервуарі. І це не тільки дешевше, це дозволяє максимально зберегти смак базового вина. Тож часом резервуарні ігристі бувають дуже непогані.

Найпопулярніше просекко роблять якраз резервуарним способом. З винограду сорту Глер (до 2009 року - просік). Відмінність цього ігристого від класичних шампанських вин та їх аналогів – добре помітний фруктовий смак.

Ламбруско теж резервуарне ігристе. І в нього також зрозумілий, насичений фруктовий смак.

Про Сект (Sekt) із Німеччини та Австрії ми вже згадували. Він хороший тим, що роблять його найчастіше з винограду сорту Ріслінг або Шпетбургундер (відомий також як Піно-нуар), і тому до щільної та жирної новорічної їжі підходить якнайкраще.

 

Наймодніші: петнат

Було б дивно, якби цей спосіб не спало комусь на думку знову. За старих часів його використовували, і ось знову.

Ми зараз про метод ансестраль: вино починає бродити в резервуарі, а потім його розливають у пляшки і дають добродити там без будь-яких добавок. У результаті вино виходить слабогазованим, свіжим та яскравим.

Так, і ще в ньому в результаті дображивания утворюється осад - це нормально. А закупорюють зроблене таким методом ігристе кроненкорками — ти знайомий з ними, якщо хоч раз відкривав пляшечне пиво.

Петнат зараз на піку моди, і хоча собівартість його невелика. Вітчизняні винороби розливають петнат з великим ентузіазмом, та й зарубіжні теж.

Опубликовано: 29 декабря 2022
Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.