Новости из этой рубрики
19 июня 2018
Все мы стремимся занять свое место под солнцем, подольше задержать момент…
18 сентября 2018
Забудьте о сторителлинге, это больше не модно.
22 февраля 2023
Визначте свої потреби та мету створення веб-сайту: перш ніж починати пошук…
15 января 2020
Делимся 18 принципами организации и ведения бизнеса, которые помогут начинающим…
15 июня 2017
5 управленческих ошибок, которые регулярно совершают руководители.
16 февраля 2022
"Будь ласка, не змивайте в туалет паперові серветки, засоби особистої гігієни,…
10 причин перестати заздрити тим, хто успішніше

Навряд чи знайдеться людина, якій подобається відчувати заздрість. Однак і позбутися цього почуття непросто, особливо якщо ти часто зазнаєш невдач або рухаєшся вперед надто повільно.

У Telegram-каналі BUSINESSMAN ділиться останніми новинами про багате та успішне життя. 

Приєднуйтесь!

Ось кілька вагомих причин переглянути своє ставлення до чужих успіхів. Можливо, саме вони допоможуть тобі змістити фокус на власні досягнення.

 

Кожна людина має свої пріоритети

Кожен з нас має свої власні життєві завдання, цілі та цінності. Заздрість заважає тобі об'єктивно оцінити, чи у правильному напрямку ти рухаєшся.

Ти можеш заздрити не досягненням людини, а скоріше її внутрішньому та зовнішньому стану, ставленню людей до її успіхів тощо.

При прийнятті рішень тобі важливо керуватися своїми власними пріоритетами, не дозволяючи емоціям затьмарити розум і збити тебе зі шляху.

 

Ти не можеш знати, що стоїть за успіхом конкретної людини

Деякі досягнення можуть коштувати надто дорого.

Іноді люди йдуть на жертви заради того, щоб досягти бажаного, а згодом шкодують про своє рішення або розмірковують, що могло бути з ними, якби вони вчинили інакше. Ти не бачиш труднощів, через які пройшла людина, ти спостерігаєш лише кінцевий результат.

Пам'ятай про те, що людина може бути успішною, але при цьому зіпсувати відносини з близькими, втратити кохання всього свого життя, зіпсувати здоров'я, позбутися інших, не менш важливих і цінних можливостей і таке інше.

 

Заздрість відтягує тебе від досягнення власних цілей

Заздрість сильно відволікає тебе від досягнення цілей. Про деякі з них ти взагалі можеш забути через постійні порівняння з оточуючими.

Тобі може здатися, що твої власні мрії та бажання незначні та другорядні, тому на перше місце ти поставиш чужі. А може, ти почнеш сумніватися в правильності розставлених пріоритетів через те, що надмірно звеличуєш чийсь успіх.

Щоб зосередитись на власному розвитку та виконанні своїх бажань, ти маєш сконцентруватися на собі. Зробити це можна, тільки переставши порівнювати себе з іншими та заздрити їхньому успіху.

 

Ти витрачаєш сили та час не за призначенням

Постарайся відстежити, скільки часу й сил ти витрачаєш на заздрість: на сумніви у собі, порівняння з іншими, розмови про те, що відбувається у чужому житті, спроби звинуватити інших та виправдати себе тощо.

А тепер уяви, що всі ці ресурси ти міг би направити на роботу над собою та досягнення бажаних результатів.

Напевно, це принесло б тобі набагато більше задоволення і дозволило б наблизитися до успіху. Наступного разу, коли ти захочеш заздрості, спробуй змістити свої пріоритети на користь саморозвитку.

 

Успіх не завжди робить людину щасливою

Досягнення успіху — не завжди гарантія того, що людина почувається щасливою.

По-перше, успіх у твоєму розумінні може відрізнятися від чужого визначення. Тому ти можеш помилятися, вважаючи, що твій знайомий нарешті досяг внутрішнього добробуту та святкує свій тріумф.

По-друге, навіть люди, які досягли успіху, відчувають емоційне вигоряння, сумніви в собі, переживають проблеми в особистому житті чи інших сферах тощо.

Те, що хтось досяг бажаного результату, ще не означає, що всі неприємності разом зникли з його реальності. Насправді ти можеш відчувати себе набагато щасливішою, ніж людина, якій ти заздриш, — пам'ятай про це.

 

Чим частіше ти заздриш іншим людям, тим менше ти віриш у себе

Найчастіше заздрість - це своєрідний сигнал про те, що ти сумніваєшся у своїх власних здібностях.

Як тільки ти зловиш себе на цьому почутті, необхідно відразу ж повертати себе до реальності, аналізувати, що саме тебе турбує, та працювати над собою.

Адже чим більше ти зосереджуєшся на зовнішньому успіху інших людей, тим більше зменшуєш власну цінність і втрачаєш віру в себе.

 

У кожної людини різний запас сил та енергії

Щоразу, коли ти лаєш себе за відсутність результатів, згадуй про те, що кількість сил та енергії у різних людей сильно різниться.

Ти можеш заздрити комусь, вважаючи його розумнішим, працелюбнішим і дисциплінованішим за себе. Але це не завжди так: можливо, у людини просто більше сил для того, щоб досягти бажаної мети.

Коли ти встигаєш тільки працювати і відпочивати, хтось легко знаходить енергію на хобі, походи в спортзал, підробіток та іншу діяльність.

Це не завжди означає, що ти лінивий або погано керуєш своїми ресурсами. Те, що здається іншою справою на пару годин, може бути для тебе справжнім випробуванням, яке розтягнулося на довгі дні або навіть тижні.

 

Чужий успіх може бути видимістю, а не реальністю

Звідки в тобі впевненість у тому, що успіх, який кимось транслюється, справжній. Те, що ти бачиш у соціальних мережах або чуєш в оповіданнях людини, нічого не варте, навіть якщо той активно підтверджує свої слова різними зовнішніми атрибутами.

Можливо, твої знайомі, успіху яких ти так заздриш, насправді просто хочуть здаватися кращими, багатшими, розумнішими і крутішими, ніж вони є насправді. Дуже складно відрізнити реальність від вигадки та майстерно створеної видимості.

Додай до цього ще й відсутність у дійсно успішної і достатнім життям людини потреби в хвастощі, і ти назавжди відмовишся від поверхового уявлення про чужий стан справ.

 

Успіх нестабільний і може зникнути будь-якої миті

Ніхто не знає, що станеться в майбутньому, — життя вміє дивувати. Те, що може здаватися тобі стабільним та довгостроковим результатом, може зникнути раптово і навіть не з твоєї вини.

Заздрити чомусь чи комусь безглуздо: ти ніколи не знаєш, чи вдасться людині зберегти ті позитивні зміни, яких вона досягла.

Гнатися за досягненням будь-яких матеріальних благ чи розслабленого внутрішнього стану не варто, якщо це першорядна мета.

Набагато більше ти виграєш у тому випадку, якщо в процесі роботи над отриманням бажаного зумієш виховати в собі необхідні особисті якості, відстежити причинно-наслідкові зв'язки та логічні ланцюжки, які можуть призвести тебе до потрібного результату.

 

Зацикленість на чужому успіху заважає тобі помічати свій

Якщо ти будеш постійно зосереджений на чужих досягненнях, то рано чи пізно ти взагалі перестанеш помічати свої власні.

Одного разу ти просто прийдеш до думки, що не рухаєшся вперед. Так буває, коли тобі стає мало того, що ти вже маєш, тому ти починаєш вигадувати собі нові цілі.

Тільки ці цілі ти запозичуєш із життя людей, які тебе оточують. Нагадуй собі про те, що будь-які твої успіхи є значущими.

Кожен твій крок уперед зрештою наближає тебе до бажаної мети. Тому, замість того, щоб відстежувати чужий прогрес, сфокусуйся на своєму.

Опубликовано: 26 апреля 2024
Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.