Новости из этой рубрики
1 декабря 2015
А Джереми Кларксон принял в этом участие.
30 сентября 2019
..и пообещал первые полеты через пару месяцев.
17 декабря 2015
В 2016 году список модификаций седана BMW 7-Series нового поколения пополнят…
4 апреля 2016
За первые три дня предзаказ на Tesla Model 3 оформили уже 276 тыс. человек, при…
18 марта 2020
Хотя распространение вируса и началось на рыбном рынке, вирус от рыбы человеку…
17 ноября 2015
Лучшее средство передвижения, на котором можно добраться на премьеру нового…
Представлено першу у світі супер'яхту, що працює на водні

У Голландії збудували першу у світі водневу супер'яхту. Судно Project 821 здатне взяти на борт майже чотири тонни рідкого водню. Його вистачить для генерації енергії протягом тижня, причому основна частина піде забезпечення роботи внутрішніх систем. Якщо водню немає або має бути довге плавання, у справу вступають дизельні генератори. Також Project 821 може похвалитися просунутою системою рекуперації надлишків тепла та інтелектуальним контролем енергоспоживання, який, наприклад, автоматично відключає кондиціювання у нежитлових каютах.

У Telegram-каналі BUSINESSMAN ділиться останніми новинами про багате та успішне життя. 

Приєднуйтесь!

Верф Feadship спустила на воду першу у світі супер'яхту, що працює на водні. Вона називається Project 821 і завдовжки налічує майже 119 метрів — це найбільша яхта, збудована в Нідерландах.

За словами авторів, обладнання, протоколи та правила безпеки для неї довелося розробляти з нуля, тому що їх просто не існує. І одним із найскладніших питань стало питання зберігання водню.

Сам по собі водень дуже легкий: у рідкому стані один його кубічний метр важить 70 кілограмів проти 800 у біодизелі.

Однак через низьку щільність водню потрібно в 8-10 разів більше місця. На Project 821 його зберігають у «кріосаркофазі» (-253 °C) з подвійними стінками площею 92 квадратні метри.

Тут же встановлено 16 паливних елементів (вони можуть працювати у тому числі на метанолі), перетворювачі струму та вентиляційні шахти для відведення водяної пари, через які довжину яхти довелося збільшити на чотири метри.

Бак вміщує близько чотирьох тонн водню, але цього недостатньо для, скажімо, перетину Атлантики. Тому водень переважно використовують при виході/заході в порт і електропостачання самого судна.

Сумарний запас енергії дорівнює 543 кіловат-годин. Цього вистачить, щоб тиждень живити весь корабель, не переймаючись шкідливими викидами.

Ще більше знизити вуглецевий слід допомагає система рекуперації тепла, за допомогою якої обігрівають басейн, джакузі, парну, сушки для рушників і підлоги в гостьових ванних кімнатах.

У рух Project 821 наводять азиподи ABB сумарною потужністю 4351 кінська сила, які за відсутності водню живляться від генераторів MTU, що працюють на біодизелі.

Судно позиціонується як сімейне. Власнику відведено шикарні апартаменти з двома спальнями, ванними та гардеробними, тренажерним залом, коморою, двома кабінетами з каміном та великою вітальнею.

На прогулянковій палубі є затінені зони, а на головній бібліотека і простора тераса. На судні може розміститися до 30 осіб.

 

Опубликовано: 20 мая 2024
Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.