Новости из этой рубрики
12 июля 2018
Имение Broad Beach пара приобрела в 1990 году за $ 3 миллиона.
26 марта 2021
Строим планы и надеемся на отпускной сезон.
8 июля 2016
Отель расположился на одном из самых больших греческих островов, на Эгейском…
25 ноября 2019
Наследование бизнеса – настолько же естественная вещь, как наследование…
7 октября 2019
Зрелище, которое в самом прямом смысле дорого стоит.
Що може розповісти про твою особистість та життя те, на що і як ти витрачаєш гроші

Багато звичок, яких ми дотримуємося, є відображенням того, якими людьми ми є. І те, як ти витрачаєш гроші, може багато розповісти про твою особистість.

У Telegram-каналі BUSINESSMAN ділиться останніми новинами про багате та успішне життя. 

Приєднуйтесь!

Ось кілька цікавих речей, які дізнаєшся про себе, коли починаєш аналізувати, яких фінансових навичок дотримуєшся роками.

 

Уроки, які ти засвоїв, та закономірності життя

Закономірності розкриваються з часом. Обов'язково варто сісти та проаналізувати, яких шаблонів поведінки дотримуєшся, коли справа доходить до витрати заощаджень. А ще це може відбивати життєві уроки, які довелося засвоїти на гіркому досвіді.

Наприклад, якщо ти одного разу обпікся і витратив занадто багато, а потім кілька тижнів харчувався одними макаронами, щоб дотягнути до зарплати, ти, швидше за все, намагатимешся розподіляти фінанси так, щоб більше не опинятися в подібній ситуації.

Що стосується закономірностей, можеш відкрити банківську програму на своєму телефоні та подивитися, які аспекти життя є основною частиною твоїх витрат. Ти можеш здивуватися, що деякі не найсуттєвіші дрібниці забирають у тебе більше грошей, ніж ти уявляв.

До них може відноситися ранкова кава, яку ти купуєш по дорозі на роботу, або покупки в онлайн-іграх, що тільки здаються незначними витратами, що ніяк не ударяють по гаманцю.

А ще ти можеш дотримуватися шаблонної поведінки у витратах, коли відчуваєш певні емоції. Наприклад, зіштовхуючись зі стресом на роботі, ти купуєш дорогою додому марну, але смачну їжу, а в моменти нудьги час від часу здійснюєш замовлення на маркетплейсах, купуючи непотрібні тобі речі.

Можливо, перегляд закономірностей у витратах стане відмінною відправною точкою для того, щоб скоригувати свій спосіб життя або переглянути звички, які заважають ставати кращими та багатшими.

 

Твої цінності

Гроші самі по собі є цінністю, і мало хто має намір витрачати їх абияк. Але твої витрати можуть показати, що ти вважаєш найважливішим у житті.

Наприклад, якщо ти вважаєш головною цінністю сім'ю, то одна з найбільших статей витрат буде присвячена саме їй, ну чи витратам на побачення та відпочинок, поки ти шукаєш дівчину для серйозних стосунків.

Також фінанси можуть розповісти про те, наскільки ти цінуєш себе. Якщо в статтях витрат у тебе постійно з'являються витрати, які допомагають досягати цілей і рухатися вперед, то ти є зрілою особистістю і людиною, що поважає себе.

 

Самообмежуючі переконання

Фінансові звички можуть бути відображенням того, як ти зробиш власний добробут, а також показувати твої глибинні страхи. Переконання та емоції впливають на твоє ставлення до грошей.

Наприклад, якщо ти звик жити для інших, а не для себе, у твоєму списку витрат не виявиться майже нічого, що могло б підняти тобі настрій або, в принципі, призначатись тільки тобі самому.

А якщо ти ніколи не дозволяєш собі купувати дорогі чи якісні речі, хоча з достатком у тебе все гаразд, то, можливо, ти почуваєшся невпевнено.

Наведемо приклад ще кількох самообмежувальних принципів, які впливають на те, як витрачаєш гроші. Одними з найпоширеніших є такі переконання: «Потрібно бути скромнішим і не бажати багато чого», «Коли грошей немає, то й втрачати нічого», «Завжди можна знайти щось дешевше».

Думаючи подібним чином, ти впадаєш або в одну крайність, виявляючи жадібність і не дозволяючи собі нічого, навіть важливого і приємного, або безконтрольно витрачаєш бюджет ліворуч і праворуч.

Як тільки ти зрозумієш і визнаєш подібні переконання, які заважають тобі рости і розвиватися, а також домагатися фінансової стабільності та благополуччя, ти зможеш їх позбутися і покращити своє життя.

 

Твоя зона комфорту

У зоні комфорту ховається психологічна реакція, яка називається «проблемою страуса». Коли з нами відбувається щось неприємне, що виходить за межі звичного, ми схильні ховати голову в пісок, тобто застосовувати обмежений підхід до вирішення повсякденних завдань, у тому числі й фінансових.

Наведемо простий приклад: якщо ти постійно уникаєш перегляду банківських виписок або завжди думаєш про те, щоб відкласти гроші на чорний день, але натомість щоразу витрачаєш усе дощенту і намагаєшся дожити до зарплати, то, можливо, ти не можеш вийти зі своєї зони комфорту.

Іноді ми застрягаємо у звичному так довго, що втрачаємо можливості та відмовляємось будувати довгострокові цілі.

Дослідження своєї фінансової зони комфорту — відмінне рішення для того, щоб переглянути свій погляд на те, як поводитись з грошима, та переглянути підхід до цього.

 

Твої межі

Гроші можна використовувати як для вираження своїх цінностей, так і для демонстрації усвідомленого вибору. Коли ти розподіляєш фінанси відповідально та далекоглядно, ти не піддаєшся імпульсу і не робиш необдуманих витрат.

Твоя статистика витрат говорить про те, що ти кажеш тверде «ні» тому, що не приносить тобі користі та не відповідає критеріям цінності. Раз у раз кожна людина стикається з ситуаціями, коли доводиться встановлювати кордони, зокрема й фінансові.

Дотримуючись чітких ліній щодо витрат, ти виділяєш кошти на те, що допомагає тобі рости і покращувати своє життя, і відмовляєшся від марних витрат. А ще варто проаналізувати, як часто даєш гроші в борг і чи отримуєш їх назад.

Якщо з твоєї картки раз у раз відлітають незначні суми, про які просять друзі та знайомі, але ніколи не повертаються на місце, варто замислитися не лише про фінансові, а й про особисті межі — можливо, час попрацювати над ними, щоб не спонсорувати всіх навколо на шкоду собі.

 

Екстраверт ти чи інтроверт

Екстраверти черпають енергію, спілкуючись із людьми і перебуваючи в соціумі, а інтроверти, навпаки, отримують її на самоті та спокої. Від якості твоєї особистості багато в чому залежить, яких звичок у сфері фінансів ти дотримуєшся.

Як правило, екстраверти більше насолоджуються соціальними ситуаціями та більш вільно витрачають гроші. Вони схильні до імпульсних покупок, а також великих витрат на розваги та заходи, подарунки іншим людям.

Інтроверти не завжди відрізняються рішучістю, а також не потребують надто активного соціального життя, тому витрачають гроші по-іншому.

Вони можуть бути дуже розважливими, тричі думати перед тим, як здійснювати якусь покупку, а також віддавати перевагу накопиченню, а не розкиданню грошима.

Опубликовано: 2 июля 2024
Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.