Новости из этой рубрики
28 декабря 2018
На практике реализация мечты всегда оказывается сложнее, чем в нашем…
2 июня 2016
Совсем обычные вещи иногда имеют удивительную историю и способны рассказать о…
31 мая 2018
Даже самые успешные люди сталкивались с отказами и вот какие уроки они смогли…
7 декабря 2016
Избранный президент США и миллиардер Дональд Трамп стал человеком года по…
26 января 2016
Знаменитый маркетолог, писатель и бизнесмен Сет Годин объясняет, почему в…
23 ноября 2017
Основатель корпорации Electronic Data Systems написал эссе о прыжках в…
Від життя на горищі до роботи з похмілля: як відомі особистості знаходили натхнення

Завдяки натхненню люди йшли на екстраординарні вчинки та долали свої можливості.

У Telegram-каналі BUSINESSMAN ділиться останніми новинами про багате та успішне життя. 

Приєднуйтесь!

Однак не всі творці були готові чекати спонтанного приходу натхнення і намагалися знайти його самостійно, часом дуже дивними способами.

 

Грант Вуд довго жив на горищі похоронного бюро

Грант Вуд є одним з найвідоміших американських художників. Його картини в основному були присвячені сільському життю американського Середнього Заходу, і в них простежуються власні унікальні ідеї та стиль, який пізніше намагалися повторити багато послідовників.

Найвідомішою картиною Гранта Вуда є «Американська готика», написана 1930 року, де зображені чоловік і жінка на тлі будинку в класичному стилі.

Цікаво, що натхнення для цієї та інших своїх картин Грант Вуд отримував від унікальної атмосфери горища похоронного бюро, де він жив кілька років і в тихій обстановці малював.

Ця водночас лякаюча і умиротворена атмосфера допомогла Гранту Вуду стати тим, ким він був.

 

Сальвадор Далі працював відразу після різкого пробудження

Сальвадор Далі був дуже експресивною особистістю і створив безліч незвичайних творів мистецтва, які виглядають як фантазія божевільного.

Але справа тут не в свідомості, а в способі отримання натхнення. Далі вважав, що джерело натхнення перебуває на межі між реальністю та несвідомим, і для створення своїх робіт він використав техніку так званих «ручних фотографій снів».

Для цього художник засинав на стільці в незручній позі, при цьому утримуючи в руці ключ над металевим підносом.

Коли Далі засинав, рука розслаблялася, і ключ падав на піднос, лунаючи гучний звук, що викликало різке пробудження художника.

Потім, не чекаючи повного пробудження, він починав творити на основі того, що бачив як уві сні, так і відразу після того, як розплющував очі.

 

Ігор Стравінський стояв на руках вниз головою

Ігор Стравінський є одним з найбільших представників світової класики 20 століття. Композитор творив майже переважають у всіх актуальних йому часу жанрах і створив безліч творів, які вплинули наступні покоління музикантів.

За всієї своєї популярності Стравінський був досить замкненою людиною і творив тільки в тих місцях, де її ніхто не міг почути. Як тільки він переконувався, що знаходиться наодинці з собою, він вставав на руки і витягував тіло вгору.

Так кров приливала до голови, і композитор, на його запевнення, подібним чином «промив мізки» і відпочивав, а також отримував заряд бадьорості та натхнення писати музику.

 

Френсіс Бекон малював та працював з похмілля

Френсіс Бекон є яскравим прикладом гармонійно розвиненої особистості. Він був і філософом, і істориком, і публіцистом і державним діячем. Саме він заклав основи емпіризму та англійського матеріалізму.

Бекон створив метод, який орієнтувався на здобуття знань з навколишнього світу через експеримент, спостереження та перевірку гіпотез, а не з тлумачення текстів древніх вчених, як це було прийнято понад 500 років до нього.

Крім того, деякі історики вважають, що саме Френсіс Бекон працював під псевдонімом Вільяма Шекспіра. Звідки вчений і політик брав своє натхнення? Через порушення сну він був змушений випивати велику кількість алкоголю на ніч.

Але навіть це не особливо допомагало, і Бекон прокидався рано вранці. Зате, як він казав, похмілля давало йому натхнення рухатись уперед.

Незрозуміло, що хорошого в цьому огидному стані, але якщо судити життєвим шляхом цієї особистості, воно справді грало йому на руку.

 

Агата Крісті їла яблука у ванні

Агата Крісті знайома будь-якому любителю детективної прози.

Твори цієї англійської письменниці були настільки популярними, що випускалися багатомільйонними тиражами і увійшли до десятки найбільш публікованих за всю історію людства.

Цікавим був пошук натхнення для нових романів з детективами Еркюлем Пуаро, міс Марпл та іншими відомими вигаданими особистостями.

Щоб знайти у своєму розумі потрібні рядки, Крісті набирала ванну і лягала до неї з яблуками. Там вона, приймаючи водні процедури, їла фрукти один за одним і розкладала серцевини їх по краях ванни.

Під час такого медитативного процесу їй на думку спадали ідеї, і тоді вона брала блокнот і починала писати.

 

Стів Джобс відмочував ноги у воді

Стів Джобс відомий кожному шанувальнику техніки Apple, адже саме стараннями цього американського підприємця виникла яблучна компанія та кілька інших.

При цьому підлеглі відгукувалися про нього як про вельми ексцентричну, нестримну людину, яка могла легко втоптати співробітника в бруд за роботу, яка не відповідає особистим переконанням Джобса.

Але, судячи з того, що за Джобса Apple постійно представляла проривні технології, а сьогодні стагнує на попередніх технологіях, правда була на боці автора корпорації. Джобс, як і перелічені вище особистості, знаходив натхнення у досить оригінальному методі.

Він, як і Агата Крісті, віддавав перевагу медитації з водними процедурами, але занурював не все тіло, а тільки ноги. Такі водні процедури знімали стрес у холеричного Джобса та допомагали йому зосередитись, а також побачити нові ідеї.

До речі, не завжди під рукою були відповідні ванни, і, як запевняють його колег, Стів Джобс міг відмочувати ноги навіть в одному з унітазів в офісі компанії Apple.

 

Рей Бредбері фантазував над випадковими словами

Письменник-фантаст Рей Бредбері створив безліч культових творів, таких як "451 градус за Фаренгейтом", "Марсіанські хроніки" і так далі. Він надихнув багатьох фантастів і досі залишається одним із найбільш читаних письменників.

Сам Бредбері користувався незвичайним способом пошуку натхнення за допомогою запису випадкових слів, які спонтанно приходили до його голови. Записавши на листку, він клав його перед собою, розслаблявся і вдивлявся в написане.

Поступово, як говорив письменник, із цієї незв'язаної суміші слів у підсвідомості виникали образи, та був і уривки сюжету, основі яких і творив.

 

Оноре де Бальзак пив величезну кількість кави

Оноре де Бальзак, французький письменник та один із основоположників реалізму у європейській літературі, написав безліч творів. Його «Людська комедія» та інші твори вплинули на Федора Достоєвського, Чарльза Діккенса та інших відомих письменників.

Щодо натхнення, то Бальзак для цього пив багато кави. Причому настільки, що будь-яка сучасна кофеман навіть близько не стояла до гіганта думки.

За словами самого Бальзака, він випивав десятки чашок на день, і не того слабкого напою, що подають зараз, а жорсткого коктейлю, що бадьорить, з величезною кількістю кофеїну.

Після цього письменник, як він сам говорив, відчував «іскри в мозку», які давали йому не лише енергію, а й натхнення до створення нових творів. Застерігаємо тебе від повторення цього способу.

Пам'ятай, що Бальзак помер лише у 51 рік через ускладнення, пов'язане з руйнуванням кровоносних судин, внесок у яке зробило, зокрема, і надмірне споживання кави.

Опубликовано: 9 марта 2023
Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.