Новости из этой рубрики
3 марта 2020
Почему из-за тебя мир трясут экономические кризисы? Да-да, отпираться…
5 апреля 2019
К 2020 году студия дизайна Open Meals готовится открыть футуристический…
29 марта 2018
Хотя каникулы у моря для миллиардеров по тратам схожи с покупкой шоколадки,…
29 апреля 2020
На яхт-шоу в Монако ультрароскошное судно Excellence от Abeking & Rasmussen…
6 мая 2016
Британское архитектурное бюро завершило работу над комплексом пляжных домиков,…
21 сентября 2020
Мы всегда торопимся на пляжи островов. Хотя могли бы подумать и о прогулках по…
7 поширених помилок у поводженні з грошима і як їх уникнути

Мільйони людей трапляються на такі прості та давні хитрощі, що здається, ніби вони роблять це спеціально.

У Telegram-каналі BUSINESSMAN ділиться останніми новинами про багате та успішне життя. 

Приєднуйтесь!

Фінансова неграмотність, викликана відсутністю правильного навчання економіці в школах та університетах, разом з безліччю спокус, що обертаються навколо кожного, призводять до сумних наслідків.

Щоб підвищити свою фінансову грамотність і припинити потрапляти в неприємні ситуації, ти маєш насамперед дізнатися про кілька поширених помилок у поводженні з грошима.

 

Витрата грошей без вдумливого розуміння

Одна з найбільших помилок, яку роблять мільярди людей по всьому світу, - це неправильне ставлення до грошей. Їх об'єднує підхід до фінансів: коли грошей немає, вважають кожну копійку, цент тощо, а коли вони є, сума на рахунку чи кишені перетворюється на щось ефемерне.

Через таке нерозуміння залишкових коштів відбувається швидка перевитрата цінного ресурсу, внаслідок чого й виникають безглузді ситуації із життям від зарплати до зарплати. Загостримо увагу на тому, що йдеться про маленькі суми, адже зникнення великої відразу ж помічають.

А якщо гроші витікають, подібно до крапель з відкритого крана, по $5-$10 без точного відстеження коштів, ти виявиш серйозну нестачу, тільки коли рахунок наблизиться до нуля. Тому не варто ігнорувати дрібні витрати.

Підрахуй кожні витрати, навіть якщо вони сміховинно малі. Так ти зможеш зрозуміти, на що йдуть гроші та які статті можна урізати без шкоди для комфорту.

 

Неправильне використання кредитної картки та інших кредитних продуктів

Колись кредитка здавалася чимось для багатих із країн так званого «золотого мільярда», коли потрібно сплатити за шубу 10 тисяч доларів, а готівкою лише 8.

Сьогодні це доступний інструмент, який більше схожий на розстрочку, ніж на класичний кредит, через досить великий термін безвідсоткового періоду. Тепер банки пропонують навіть більш ніж 120 днів без відсотків, дозволяючи брати в борг на строк до півроку, з поверненням такої самої суми.

Однак при всій простоті цей інструмент багато хто використовує неправильно, воліючи ігнорувати умови. Одна з головних помилок полягає у погляді на кредитку як на дебетову картку: якщо потрібно, можна зняти готівку з картки, а потім покласти.

Проте банки чітко прописують, що така операція не входить у пільговий період і відсотки нараховуються з першого дня.

Більше того, відсотки зі зняття готівки набагато більші, ніж при покупці безготівковим розрахунком. Забувши про кредитку на якийсь час, ти можеш до свого невдоволення виявити, що винен банку чималу суму. Те саме стосується й інших кредитних продуктів, де переважно клієнти не враховуються в умови.

Рішення просте: точно вивчати договір та виконувати його умови. Не знімай готівку, якщо на те немає вкрай серйозної причини, вчасно гаси пільговий період і не допускай прострочок, щоб не зіпсувати кредитний рейтинг.

 

Витрата грошей без пріоритету

Гроші вже давно стали окремим пластом культури, який рідко зараховують до ресурсів, скоріше до мети.

Люди хочуть заробляти багато грошей, як правило, щоб мати ще більше коштів на руках, а не для здійснення певних дій. Саме таке виділення в окрему категорію призводить до нерозуміння суті того, що гроші просто ресурс.

Для кращого розуміння уявімо, що є певний запас їжі на кілька днів. Навряд чи хтось у здоровому глузді віддасть пріоритет можливості об'їстися, щоб потім голодувати. Зате зараз ти ситий так, що не можеш підвестися. Безглузда ситуація.

Таке ж мислення має бути і по відношенню до витрати грошей. Ти маєш розставляти пріоритети та не кидатися фінансами в різні боки.

Ніхто не каже, що треба жити, як аскет, адже мало кому чужі прості радості на кшталт того задоволення від споживання. Просто ти маєш розуміти, куди, коли і навіщо витрачати свої ресурси насамперед.

 

Витрата всіх грошей сьогодні

У більшості випадків люди продають себе як робочу силу за отримання певної кількості ресурсів, які можна витратити на щось корисне. При цьому вони витрачають ці ресурси тут і зараз у повному обсязі, віддаючи перевагу миттєвим або недовгограючим задоволенням.

Що буде далі? Це вже турбота завтрашнього тебе. Така поширена помилка призводить до того, що до виходу на пенсію люди залишаються практично ні з чим.

Якщо в нашій країні ця проблема хоч якось вирішується соціальною програмою виплати пенсій, то в багатьох інших таких інститутах не існує. Але навіть із пенсією доводиться утискатися, враховуючи, що багато пенсіонерів отримують дуже скромну суму.

Тому, поки ти молодий, треба думати не лише про сьогоднішній день, а й про далеку перспективу, інвестуючи в окремий пенсійний рахунок.

Це необов'язково мають бути гроші, можна вкладати кошти у перспективні сфери. Головне щоб у тебе була подушка безпеки.

 

Накопичення боргів та зневажливе ставлення до кредитного рейтингу

Деякі борги навіть вигідні, наприклад, та сама іпотека.

Зважаючи на інфляцію і, як наслідок, здешевлення первісної заборгованості вартість взятої позики падає щороку. Якщо простіше, то, взявши сьогодні 1 мільйон для іпотеки, за 10 років інфляція з'їсть цю суму настільки, що це буде рівносильно вже 500 тисячам.

Однак більшість боргів не такі доброзичливі і наростають як снігова куля. Багато хто воліє відкладати виплати або взагалі перестає оплачувати борги і накликає на себе проблеми.

Як мінімум такого неблагонадійного неплатника перестають сприймати як потенційного клієнта всі шановні кредитні організації, друзі і навіть родичі.

Взявши в борг гроші, ти повинен ставитись до цього зобов'язання з максимальною серйозністю і виплачувати їх повністю або частково за першої нагоди. Так ти покажеш оточуючим, що є надійною людиною, якій можна без ризику зайняти набагато більшу суму надалі.

Пам'ятай, що в наш час кредитний рейтинг – це один із найважливіших параметрів, і працювати на нього потрібно постійно.

 

Життя не по засобах

Одна з найпоширеніших і найбанальніших помилок — бажання здаватися, а не бути. Інший варіант надмірної витрати поза бюджетом — бажання відчути більш якісне життя, ніж зараз.

Це призводить до недооцінки власних сил, до боргів та серйозних негативних наслідків. Знову нагадуємо, що гроші є ресурсом, який, як і більшість аналогів на планеті, є кінцевою величиною. Підходь до цього з розумом і витрачай гроші згідно з твоїм бюджетом.

І ні, ми не говоримо, що, маючи зарплату в 10-15 тисяч, ти маєш жити як жебрак, перебиваючись від зарплати до зарплати і задовольняючись найдешевшими речами.

Можна купувати якісне, але тільки якщо ти вмієш накопичувати чи правильно користуватись кредитами. Головне, щоб ти чітко розумів свої зобов'язання та знав, що зможеш виконати їх.

 

Купівля непотрібних речей

Реклама щодня показує нам, чого нам нібито не вистачає для щасливого життя. Сьогодні це новий телефон, завтра автомобіль, потім каблучка з діамантом і так далі.

Чи справді тобі потрібні ці речі, чи ця думка була нав'язана ззовні? Швидше за все, йдеться про другий варіант.

Проте мільярди людей у всьому світі продовжують вважати вмілі спроби нав'язування власними думками, потребами та мріями.

Це призводить до розтрати грошей на непотрібні речі, які після короткого періоду ейфорії викликають депресію через усвідомлення необдуманості вчинку.

Тому ти маєш обмірковувати кожну покупку заздалегідь і ставити собі такі запитання:

— Чи це тобі потрібно?

— Як саме прийшла до твоєї думки про це?

— Чи буде твоє життя гіршим чи кращим, якщо ти не купиш або все ж таки придбаєш це?

— Чим треба заради цього пожертвувати?

— Як довго це тебе радуватиме?

Крім того, якщо ти відчуваєш гострий потяг витратити гроші на щось сумнівне, потрібно перечекати якийсь час. Як правило, вистачає поспати, щоб відійти від початкового вау-ефекту та зробити висновки на тверезу голову.

Опубликовано: 27 марта 2023
Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.