Новости из этой рубрики
16 декабря 2020
Культура и защита - вот чего реально не хватает у нас людям, которые оперируют…
4 мая 2018
Если в компании долго не платят зарплату, если сотрудники не могут нормально…
20 сентября 2016
Вышла книга «У них так принято» от редактора знаменитого журнала Esquire,…
5 января 2021
Страх ошибиться на работе рубит на корню тягу к творчеству и экспериментам, а…
7 февраля 2019
Я всегда внимательно слушаю, что мне говорят. И не перебиваю. Кто бы передо…
25 марта 2019
Потому что украинский бизнес – он же ж как Дерибасовская. По нем не бегают, по…
Як залишатися впевненим у собі під час переходу на нову посаду

Перехід на нову посаду — захоплюючий досвід, значний крок для побудови успішної кар'єри.

У Telegram-каналі BUSINESSMAN ділиться останніми новинами про багате та успішне життя. 

Приєднуйтесь!

Однак навіть якщо ти довго і наполегливо працював заради підвищення або виклався на всі 100% для того, щоб тебе взяли на вакансію мрії, це не позбавить тебе тривоги і стресу. Опинившись у нових умовах та відчувши велику відповідальність, необхідно зберегти впевненість у собі.

Ми зібрали кілька способів, які допоможуть успішно впоратися з усіма викликами та освоїтися на новій посаді.

 

Отримай всю інформацію про посаду

Ти маєш скласти повну картину того, що входить до професійних обов'язків, щоб твої та чужі очікування збігалися з реальністю. З'ясуй особливості своєї посади, основні вимоги начальства до тебе.

Якщо ти влаштувався в нову компанію, ознайомся з її політикою та цілями, вивчи внутрішні процеси та структуру організації.

Чим більше інформації ти накопичиш, тим впевненіше почуватимешся на новому місці.

 

Не вимагай від себе швидких результатів

Пам'ятай, що для початку тобі необхідно опанувати нову посаду, а вже потім чекати від себе якихось результатів. Отже, розроби власний план дій: стратегію, завдяки якій можна відслідковувати свій прогрес.

Розбий цілі на кілька зрозумілих кроків, які виконуватимеш послідовно. Тож ти допоможеш собі не збитися з наміченого шляху, об'єктивно оцінювати свої старання та не поспішати з висновками.

До речі, важливо, щоб цілі, які ти ставиш перед собою, були реалістичними. Тому варто починати з якихось невеликих завдань, які не потребують специфічних знань та навичок.

Згодом ти будеш рости і розвиватися, набувати цінного досвіду і, отже, ставити перед собою більш масштабні та амбітні цілі.

 

Не порівняй себе з тим, хто працював на посаді до тебе

Немає сенсу порівнювати себе з тим, хто обіймав посаду до тебе.

Звичайно, твій попередник виявиться досвідченим, тому що до того моменту, коли ти тільки починаєш освоюватися на новому місці та вивчати свої обов'язки, він чітко знатиме механізм виконання всіх необхідних завдань. Будь-які порівняння з ним будуть не на твою користь.

Замість порівнювати себе з кимось іншим, зосередься на власних досягненнях і прогресі. Пам'ятай, що у кожної людини свій досвід, свої особистісні та професійні якості та навички.

Ти не гірший і не кращий за свого попередника, а просто тільки починаєш свій шлях на новій посаді, пристосовуєшся до незнайомих для тебе обставин, виходиш із зони комфорту.

 

Знайомся з колегами та начальством

Для того, щоб почуватися впевнено після переходу на нову посаду, тобі потрібно встановити контакт із колегами та начальством. Від якості комунікації на роботі багато в чому залежить не лише твоя ефективність, а й внутрішній стан, настрій.

Намагайся якнайшвидше дізнатися людей, з якими тобі доведеться працювати. Приділяй увагу їх професійним та особистісним якостям.

Уточнюй, якою буде ваша взаємодія, з яких питань ти можеш звертатися до них. Добре, якщо ти зможеш познайомитись також і з начальством.

Хоча б просто поговорити особисто з людиною, під керівництвом якої працюватимеш. Не бійся вступати в бесіду з ним, ставити запитання, показувати свою ініціативність та допитливість.

Це демонструє тебе з кращого боку, дозволяє зробити висновок про твоє серйозне ставлення до нових обов'язків та готовності вкладатись у розвиток компанії.

 

Не бійся робити помилки

Помилки є неминучими. Особливо, коли тобі доводиться стикатися з якимись проблемами вперше.

Нова посада – це нові обов'язки, більше відповідальності та вихід із зони комфорту. Для того, щоб освоїтися на новому місці та набути необхідного досвіду, тобі доведеться навчитися працювати над помилками.

Кожна невдача повинна змушувати тебе аналізувати ситуацію, шукати причини, чому не вдалося досягти бажаної мети, а також розширювати свої знання та навички. Не варто зациклюватись на помилках.

Вони не роблять тебе дурним або слабким в очах оточуючих, не є ознакою того, що в тобі помилилися і ти маєш недостатній досвід для займаної посади.

Помилка – можливість продемонструвати колегам та керівництву, що ти вмієш справлятися з наслідками своїх рішень. Не намагайся завжди бути правим. І тоді відчуєш себе набагато впевненіше.

 

Освоюй нові знання та навички

Слідкуй за тим, щоб регулярно поповнювати свій запас знань та навичок. Завдяки цьому ти будеш швидше та впевненіше приймати складні рішення, справлятися з новими завданнями та не відчувати тягар відповідальності.

Немає якоїсь межі, після досягнення якої ти міг би сказати, що знаєш і вмієш усе. В ідеалі процес навчання має тривати протягом усього життя.

Якщо у компанії, де ти працюєш, є можливість пройти якісь курси підвищення кваліфікації, запишись на них. Маючи знання і навички, які необхідні для успішного виконання твоїх нових посадових обов'язків, ти почуватимешся набагато впевненіше.

Якщо такої можливості немає, постарайся заповнити прогалини самостійно. В інтернеті можна знайти всю необхідну інформацію у відкритому доступі.

 

Виявляй ініціативу

Щоб показати себе як мотивованого і відповідального співробітника, намагайся бути активним на новій посаді.

Пропонуй нові ідеї, бери участь у колективному обговоренні, приймай запрошення на заходи, шукай способи покращити свої результати.

Таким чином, ти продемонструєш свою компетентність і створиш собі репутацію фахівця, який горить своєю справою.

Не бійся ставити запитання. Твоє прагнення розібратися на новій посаді свідчить про прагнення досягти кращих результатів.

Запитання, адресовані колегам та начальству, допоможуть тобі краще зрозуміти свої обов'язки та скоротити час на адаптацію.

Опубликовано: 2 ноября 2023
Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.