Новости из этой рубрики
11 сентября 2019
В течение 3х лет запланировано расширение сети до 10 магазинов-складов Wine…
13 июня 2017
На это лето бармены делают ставку на миксы с коньяком, джином и ромом,…
3 июля 2020
..и напиток, который преодолел классовое неравенство.
29 декабря 2022
Якщо ти хочеш справити приємне враження, прийшовши в гості з ігристим вином,…
23 сентября 2020
За год итальянцы производят 40 миллионов бутылок граппы, которые «разлетаются»…
21 ноября 2022
Використовувати їх без підставки практично неможливо.
Як правильно пити портвейн

Ось те, про що ти зараз подумав, за гаражами, з горла, без закуски, це взагалі не про портвейн. Справжній порто – благородний напій, який потребує делікатного підходу.

У Telegram-каналі BUSINESSMAN ділиться останніми новинами про багате та успішне життя. 

Приєднуйтесь!

Головне у концепції вживання портвейну – поміркованість. Вино кріплене, градус високий. А коли ще й цукру багато, зовсім біда: етанол швидше засвоюється і сп'яніння не минає довше. Отже, амплуа, в якому виступає цей напій, — аперитив та діжестив.

П'ють портвейн або з келихів типу "закритий тюльпан" ємністю 150 мл, або з порт-сипперів - судин з трубочкою. Обидва форм-фактори придумані для того, щоб уберегти носа від спиртуозних ноток, якими грішить портвейн.

Так, і фахівці рекомендують давати подихати портвейнам — декантувати їх хоча б п'ятнадцять хвилин.

Білий сухий портвейн п'ють як аперитив. Одну порцію близько 70 мл. Влітку його можна пити з льодом і навіть з скибочкою лимона. До такого вина ідеально підходять засмажене на грилі м'ясо крабів, креветки, гребінці. А ще – суші.

Температура подачі білого портвейну – 10-12 градусів. Це стосується і його десертних, солодких різновидів. З останніми непогано поєднуються копчений лосось, сири, фрукти.

Солодкий рудувато-коричневий портвейн, тоні (tawny) подають до столу охолодженим до 14–16 °С. Це витриманий у бочках напій із благородним смаком.

Він гарний і сам по собі, без закусок, як діжестив. Проте тоні підходить до сирів чеддер та пармезан, до солодких пиріг і навіть морозива.

Червоні портвейни, рубі (ruby), подають до десерту або як дижестив, охолодивши до 16-18 °С. На відміну від тоні, їх витримують у пляшках, тож смак у них не такий багатогранний. У компанію до рубі просяться сири з пліснявою, випічка з фруктами, шоколадні торти та муси.

Еліта портвейнів — вінтажні LBV, витримані в бочці до розливу в пляшки 4–6 років, і вінтажні, зроблені з урожаю особливо вдалого року і витримані 2–3 роки в бочках, а потім — у пляшках.

Їх температура подачі, як й у звичайних рубі, 16-18 °З. І закушувати їх необов'язково — не для того їх нудили, щоб ти перебив їх смак кількою.

Але якщо не можеш не їсти, коли п'єш, закусуй такі портвейни чимось ненав'язливим. Наприклад, курагою чи горіхами.

Опубликовано: 17 января 2023
Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.