Новости из этой рубрики
21 июля 2017
Те, кто ничего не знает о вине, часто допускают в своих суждениях об этом…
7 сентября 2018
Готовьтесь пить Moët & Chandon в кроссовках Off-White.
18 сентября 2015
Невозможно представить более классического коктейля, чем «Мартини»,…
17 июня 2016
Сомелье, простите. Теперь вы точно не попадете впросак — ни на званом ужине с…
27 октября 2020
Нужда на выдумку хитра — так заявляет нам старинная мудрость.
3 июля 2020
..и напиток, который преодолел классовое неравенство.
Як правильно пити портвейн

Ось те, про що ти зараз подумав, за гаражами, з горла, без закуски, це взагалі не про портвейн. Справжній порто – благородний напій, який потребує делікатного підходу.

У Telegram-каналі BUSINESSMAN ділиться останніми новинами про багате та успішне життя. 

Приєднуйтесь!

Головне у концепції вживання портвейну – поміркованість. Вино кріплене, градус високий. А коли ще й цукру багато, зовсім біда: етанол швидше засвоюється і сп'яніння не минає довше. Отже, амплуа, в якому виступає цей напій, — аперитив та діжестив.

П'ють портвейн або з келихів типу "закритий тюльпан" ємністю 150 мл, або з порт-сипперів - судин з трубочкою. Обидва форм-фактори придумані для того, щоб уберегти носа від спиртуозних ноток, якими грішить портвейн.

Так, і фахівці рекомендують давати подихати портвейнам — декантувати їх хоча б п'ятнадцять хвилин.

Білий сухий портвейн п'ють як аперитив. Одну порцію близько 70 мл. Влітку його можна пити з льодом і навіть з скибочкою лимона. До такого вина ідеально підходять засмажене на грилі м'ясо крабів, креветки, гребінці. А ще – суші.

Температура подачі білого портвейну – 10-12 градусів. Це стосується і його десертних, солодких різновидів. З останніми непогано поєднуються копчений лосось, сири, фрукти.

Солодкий рудувато-коричневий портвейн, тоні (tawny) подають до столу охолодженим до 14–16 °С. Це витриманий у бочках напій із благородним смаком.

Він гарний і сам по собі, без закусок, як діжестив. Проте тоні підходить до сирів чеддер та пармезан, до солодких пиріг і навіть морозива.

Червоні портвейни, рубі (ruby), подають до десерту або як дижестив, охолодивши до 16-18 °С. На відміну від тоні, їх витримують у пляшках, тож смак у них не такий багатогранний. У компанію до рубі просяться сири з пліснявою, випічка з фруктами, шоколадні торти та муси.

Еліта портвейнів — вінтажні LBV, витримані в бочці до розливу в пляшки 4–6 років, і вінтажні, зроблені з урожаю особливо вдалого року і витримані 2–3 роки в бочках, а потім — у пляшках.

Їх температура подачі, як й у звичайних рубі, 16-18 °З. І закушувати їх необов'язково — не для того їх нудили, щоб ти перебив їх смак кількою.

Але якщо не можеш не їсти, коли п'єш, закусуй такі портвейни чимось ненав'язливим. Наприклад, курагою чи горіхами.

Опубликовано: 17 января 2023
Мы используем основные и сторонние файлы cookie в целях повышения удобства пользования этим сайтом и получения информации о взаимодействии пользователей с его содержимым. Закрыв это сообщение, вы тем самым соглашаетесь с использованием нами файлов cookie.